Najlepsza odzież do biegania

Dużo osób mówi, że nieważne w czym ważne żeby biegać albo że do biegania nie wymaganie odpowiedniego stroju. Jednakże nie jest to do końca prawda, warto zwrócić uwagę w czym biegamy, szczególnie jeżeli uprawiamy ten sport regularnie i na długie trasy.

Bardzo istotne są na przykład odpowiednie buty do biegania. Powinny być na pewno komfortowe, niemniej jednak poza tego świetnie dopasowane (nie za duże) bowiem wtedy łatwiej o kontuzję. Najlepiej żeby miały też usztywnioną kostkę. Może się to przydać w trakcie upadku lub kiedy ktoś nie najlepiej stanie, o co nie niełatwo kiedy się biega po nierównym podłożu, bowiem wówczas kostka biegacza jest bardziej chroniona. W takich butach również dużo lepiej się biega niż na przykład w zwykłych halówkach.
Koszulki do biegania nie powinny być na przykład z bawełny wyłącznie za sztucznych materiałów takich jak poliester. Są one lepsze z bardzo prostej przyczyny, a mianowicie nie wchłaniają potu. Wiadomo, że w trakcie biegania właściwie każdy się poci i taka bawełniana koszulka już po chwili byłaby cała mokra. Niekomfortowo się wtedy biega, a dodatkowo przy gorszej pogodzie niesie to za sobą ryzyko przeziębień albo grypy. Tak samo zresztą jak bluza do biegania, też nie powinna wchłaniać potu i najlepiej aby nie przepuszczała wiatru.
Jak więc widać odzież do biegania ma jednakże znaczenie. Dbanie o siebie i uprawianie sportu jest bardzo dobre, jednakże wszystko należy robić z głową korzystając z rad doświadczonych biegaczy. Przed biegiem polecam również przeprowadzić krótką rozgrzewkę, skupiając się przede wszystkim na kończynach dolnych (zwłaszcza kolana oraz kostki).

Sprawdź tutaj: legginsy do biegania kalenji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s