Witaminy dla gołębi

Każdy, kto hoduje gołębie, ten wie, ile pracy kosztuje utrzymanie ich w dobrej kondycji. Nawet ci, którzy hodują je wyłącznie po to, by je zjeść.

Wręcz taki gołąb potrzebuje stosownego traktowania. Musi on jak najszybciej urosnąć, zatem trzeba podawać mu witaminy dla gołębi. Dzięki nim ptaki te szybciej rosną i przybierają na masie. Poza tym należy je szczepić, by nie zachorowały na jakieś trudne do wyleczenia choroby i tym samym nie były niebezpieczne dla osób, które spożyją ich mięso.
Hodowla gołębi pocztowych jest jeszcze bardziej wymagająca. Tacy hodowcy nie trzymają gołębi po to, żeby finalnie je zjeść. Takie ptaki hoduje się dla estetyki i podziwiania. Takich hodowców interesują osiągnięcia gołębi w lotach, dlatego duże sumy poświęcają oni na systemy elektroniczne vizion. Dzięki nim są w stanie kontrolować i nawigować loty konkretnych ptaków. Można wtedy porównywać ichniejszym osiągnięcia. To dla hodowców gołębi pocztowych prawdziwa gratka. Oprócz tym taki hodowca dba o własne ptaki tak, jak dba się o zwierzęta domowe. Kupuje im odpowiednie jedzenie i odżywki. Bardzo często musi także kupować leki dla gołębi pocztowych. Niemałe pieniądze wydaje się również na przeróżnego rodzaju akcesoria dla gołębi. Mogą to być opaski naszyje, za poradą których oznacza się dokładnie określone ptaki albo specjalne farbki do ichniejszym znakowania. Nie brakuje też innych przyrządów, które ułatwiają pielęgnowanie tych ptaków hodowlanych. Wszystkie te niezbędniki hodowcy gołębi mogą nabyć w specjalistycznych sklepach, które nie niełatwo dzisiaj spotkać nawet w nieznacznych miejscowościach.

Źródło: pigeon vitality.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s